Viderefører karantenehotell – Frp om grensehandel – Malakoff avlyst – Kjøper togtjenester

Regjeringen viderefører karantenehotell

Regjeringen fastslår i revidert nasjonalbudsjett å videreføre en streng grensekontroll, karantenehotell ved innreise til Norge og beredskap på call-senteret for innreiseregistrering frem 10. november 2021. Det melder regjeringen på sine sider.

Krever tiltak mot grensehandel

Fremskrittspartiet er kritiske til at regjeringen i forslaget til revidert nasjonalbudsjett ikke reduserer grensehandelsavgiftene. Det skriver NRK.no

– Det er ingen tvil om at kuttene Frp fikk gjennomslag for i budsjettavtalen før jul, har vært med å skape flere nye arbeidsplasser. Dette blir enda viktigere når grensene åpnes, sier finanspolitisk talsmann Hans Andreas Limi i Frp.

I budsjettforhandlingene i fjor høst fikk Frp kuttet avgiftene på grensehandelsutsatte varer som øl og vin, snus, sukker og sjokolade med 3,7 milliarder kroner.

NHO Mat og drikke anklager regjeringens avgiftspolitikk for å gjenreise den svenske, og ikke den norske økonomien.

Kilde: www.nrk.no

Malakoff er avlyst

Årets Malakoff-festival på Nordfjordeid i Nordfjord er avlyst. Arrangøren planlegger å erstatte festivalen med en nedskalert versjon. De som har kjøpt billett til årets festival får billetten overført til Malakoff-festivalen i 2022.

www.malakoff.no

Staten vil kjøpe flere togtjenester

Regjeringen foreslår i revidert nasjonalbudsjett å øke kjøp av persontogtjenester med 435 millioner kroner for å sikre et grunnleggende togtilbud i andre halvår.

www.regjeringen.no

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg