SAS med passasjernedgang på 86 prosent

I november fløy 331.000 passasjerer med SAS, noe som er en nedgang på 86 prosent sammenlignet med samme måned i 2019, og 45 prosent nedgang fra oktober i år.

Samtidig har SAS redusert kapasiteten sin med 75 prosent sammenlignet med fjoråret, og 20 prosent mot oktober i år.

Det skriver SAS i en børsmelding mandag, ifølge Nettavisen.no

– Den kraftige økningen i antall covid-19-tilfeller, nye reiserestriksjoner og anbefalinger om sosial distansering, påvirker etterspørselen og reiseviljen, sier Rickard Gustafson, administrerende direktør i SAS, i børsmeldingen.

Selv om SAS reagerte raskt ved å redusere kapasiteten, ble det dessverre en ubalanse mellom kapasitet og etterspørsel i løpet av måneden. Det skyldes ny planlegging og lokale regler for korttidspermitteringer.

– Når vi nå går inn i desember, har vi gjort ytterligere tilpasninger av kapasiteten til den rådende etterspørselen etter skandinaviske forbindelser, sier Gustafson.

Kilde: www.nettavisen.no

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg