Oslo er stengt, men Stockholm får åpne ølkranene tidligere enn vanlig

Illustrasjonsfoto

I Oslo har byrådsleder Raymond Johansen (Ap) nedlagt forbud mot å skjenke alkohol. I Stockholm derimot – der skal uteserveringene i byen få åpne tidligere enn vanlig for å støtte næringslivet, skriver Nettavisen.no

Vanligvis er det 1. april som er åpningsdatoen for uteserveringene i den svenske hovedstaden, men i år skal de få skjenke alkohol på gatene tidligere, skriver Expressen, som også har med begrunnelsen fra myndighetene:

«Smittespredningen av Corona har ført til at færre personer spiser og drikker ute. Det medfører at kafeer, barer og restauranter får det vanskeligere økonomisk. Derfor har Stockholm by besluttet å støtte næringen ved å la uteserveringene åpne tidligere enn vanlig.»

Kilder: www.nettavisen.no, Expressen.se

 

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg