Notre-Dame venter på lovte penger fra franske milliardærer

Foto: Wandrille de Preville, Wikipedia.org

De franske milliardærene som kom med offentlige uttalelser etter brannen i Notre-Dame i Paris i vår, lovte å gi hundrevis av millioner til å bygge opp igjen katedralen. Foreløpig har de ikke betalt en krone, opplyser offisielle kilder i katedralen. Det melder ifølge AP, ifølge NRK.

Det verdensberømte landemerket ble herjet av brann 15.april. Notre-Dame de Paris, som er katedralens offisiell navn, ble påbegynt i 1163 og stod ferdig i 1345.

Katedralen er blant Frankrikes, og Europas, aller største turistattraksjoner, og er oppført på FN-organisasjonen UNESCOs verdensarvliste i enheten Seinens bredder i Paris.

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg