Bergensbanen ved Ustaoset. Foto: Njål Svingheim – Bane NOR.
Norge: Norwegian saksøkes av en gruppe amerikanske passasjerer som ikke har fått utbetalt refusjon for avlyste avganger, melder NTB, ifølge NRK. Det er anslått at Norwegian til sammen skylder kunder verden over to til fire milliarder kroner, skriver Bergens Tidende.
Norge: Det blir likevel natt-tog på Bergensbanen fra 29. juni, og billettsalget starter neste uke, opplyser Vy, som har valgt å snu på grunn av økende etterspørsel på tog. Det blir også flere avganger på Flåmsbanen.
Sverige: Ordfører Kent Hansson i Strömstad er skuffet over den norske regjeringens avgjørelse om å kun tillate feriereiser til Gotland i sommer, melder NRK.
– I vår region har vi nesten ingen smittede, så det er jo klart det er skuffende, sier Kent Hansson.
Tyskland: Når både Norge og Tyskland har relativt god kontroll på smittefaren, bør vi åpne en reisekorridor mellom de to landene. Det sier Georg Hana, daglig leder i Storm Tourism i Gausdal i Oppland. Han mener det er usolidarisk med reiseliveet at tyskere ikke får komme til Norge. www.nrk.no