Hellas åpnet øyflyplasser – Kirkenes lufthavn blir fjernstyrt – Campingøkning – Spania og Portugal åpnet grensen

Heraklion, hovedstaden på Kreta. Illustrasjonsfoto: Archaeology Wiki

Hellas: Utenlandske turister kan igjen fly direkte til de greske øyene, der myndighetene har gjenåpnet flyplasser i et forsøk på å redde turistsesongen. Onsdag var det ventet over 100 fly til 14 regionale flyplasser i Hellas, melder driftselskapet Fraport, ifølge NRK.no

Norge: Flytrafikken til og fra Kirkenes lufthavn vil fra høsten 2022 bli fjernstyrt fra Bodø, som vil da bli verdens største fjernstyrte tårnsenter. Det er sju ansatte i tårnet i Kirkenes som blir berørt av endringen. Alle disse vil få tilbud om jobb i Bodø. www.nrk.no

Norge: I mai økte antall overnattinger på norske campingplasser med 11 prosent sammenlignet med mai i fjor. Det var derimot en krevende måned for hotellene med en reduksjon i overnattinger på hele 78 prosent, ifølge SSB.

Spania og Portugals statsministre gjenåpnet i dag onsdag 1.juli offisielt grensen mellom landene, for alle reisende, melder nyhetsbyrået, Reuters. Dette skjer etter tre måneder med stengte grenser på grunn av koronautbruddet.

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg