Turistsvikt i Paris

www.hovedsteder.blogg.no is a Norway-based blog about the capitals of the world, with a focus on tourism and travel, the environment, diplomatic affairs and politics, lifestyle, culture and entertainment, food and drink. See also our travel blog at www.minbestereise.blogg.no – Contact us at hovedsteder@gmail.com
Facebook: Hovedstederblogg

Frykten for terror og økende tilstedeværelse av Airbnb gjør at hotellene i Paris frykter en langvarig nedtur, etter en svikt i besøket så langt i år på ti prosent, skriver Travelnews.no

Det er det internasjonale konsulentselskapet KPMG som har sett på tallene og vurdert utsiktene fremover. Selv om det ikke skulle skje noe dramatisk i den nærmeste tiden mener KPMG at turistnedgangen i den franske hovedstaden vil fortsette i minst 18 måneder til.

Men det er ikke bare terrortrusselen som preger besøkstallene i Paris. Byen er Airbnbs største marked og KPMG mener ytterligere vekst her vil gi langvarige negative ringvirkninger for byens hoteller, ifølge nettstedet.

– Vi ser for oss utfordringer det neste halvannet år, og neste år blir det en svak nedgang – i beste fall en stagnasjon i hotellinntektene, sier Stephane Botz i KPMG.

Han ser en mer langvarig og ikke minst strukturell utfordring i Airbnbs tilstedeværelse, som vokser.

For øvrig hadde Air France en nedgang i antallet bestillinger på fem prosent i perioden juni-august i år, og mye tyder på ytterligere nedgang her.

I forrige uke annonserte Frankrikes regjering flere tiltak for reiselivssektoren, som blant annet inkluderer tilskudd til en markedsføringspakke på flere millioner kroner, skriver Travelnews.

Les hele saken her: http://travelnews.no/nyheter/turistene-svikter-paris-2/

Kilde: www.travelnews.no

#Airbnb #AirFrance #By #Destinasjon #Ferie #Flyselskap #Frankrike #Hovedstad #Paris #Regjering #Reise #Reiseliv #Reiselyst #Reisemål #Storby #Terror #Tur #Turisme #Turist

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg