BORD TIL EN, TAKK!

Se også www.minbestereise.blogg.no

#Restauranten #Eenmaal i #Amsterdam er stedet for deg som går ut i den #nederlandske #hovedstaden for å spise alene, for, her får du bare bord om du er alene. Eieren av spisestedet, #Marina Van Goor, hevder at restauranten hennes er den eneste av sitt slag i verden,

-Jeg ville vise at det å gå ut og spise alene og sitte alene, kan være attraktivt, spesielt i vårt hypersosiale samfunn, sier hun til VG. Restauranten ble åpnet i fjor, og Van Goor har siden åpningen mottatt henvendelser fra media hele verden.

Eenmaal har plass til 20 gjester, og har en #meny med fire retter. Måltidet koster rundt 250 kroner, og inkluderer #vin.

Marina Van Goor har selv designet restauranten som en såkalt pop-up restaurant, som betyr at innredningen er minimalistisk og enkelt kan flyttes. Og, om ikke lenger flytter de til en annen adresse i Amsterdam.

Restauranteieren håper også å kunne prøve seg i #London, #Berlin eller #New #York.

Hun sier at flere av gjestene hennes har sagt at det å spise alene gir smaksopplevelsen mer intens. Det er helt greit å lese aviser, en bok, eller bruke sosiale medier mens man spiser.

-Alt er ok, her er ingen regler, sier Marina Van Goor.

Eenmaal
Lommerweg 361

Amsterdam

Telefon 00 31 6 4635 5064

E-post: info@eenmaal.com

www.eenmaal.com

 

 

 

2 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg