ISHOCKEY-VM I GANG I MINSK I HVITERUSSLAND

Se også www.minbestereise.blogg.no

Fredag 9.mai startet #VM i #ishockey i #Minsk, #hovedstaden i #Hviterussland (#Belarus), Det er første gang Hviterussland arrangerer et stort, internasjonalt idrettsmesterskap. VM varer fram til 25.mai.

De to bildene over viser Minsk Arena.

I kampen om å bli tildelt ishockey-VM på #International #Ice Hockey #Federation sin årskongress i #Bern i #Sveits fikk Hviterussland 75 stemmer. Ungarn fikk 24 stemmer, mens Latvia og Ungarn fikk tre hver. 

Landene som deltar i VM er #Canada, #Danmark, #Finland, #Frankrike, #Hviterussland, #Italia, #Kasakhstan, #Latvia, #Norge, #Russland, #Slovakia, #Sveits, #Sverige, #Tsjekkia, #Tyskland og #USA.

Bildet viser den vakre bydelen Troitskoye (#Treenigheten) ved elva #Svislotsj, et område i gamle Minsk som er ettertraktet å bo i, og et populært område å besøke. 

På denne offisielle, hviterussiske nettsiden finner du det aller meste om Hviterussland og Minsk generelt, og ishockey-VM generelt: www.belarus.by

 

 

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg